Alkometr AWAT A2.0/04 Spektrometria w podczerwieni Alkomat Spektrofotometryczny

Nowy produkt

Profesjonalny alkometr Awat A2.0 Spektrofotometryczny. Alkomat jest dowodowy, sprzedawany z aktualnym świadectwem wzorcowania. 

Więcej szczegółów

20 910,00 zł brutto

Więcej informacji

Alkomat Awat A2.0/04 Spektrometria w Podczerwieni Alkometr Spektrofotometryczny

Alkomat jest dowodowy i sprzedawany razem z aktualnym świadectwem wzorcowania. Przewidywany czas dostawy uwzględniający czas potrzebny na wzorcowanie nowego urządzenia to około 5 dni

Alkometr A2.0/04 jest urządzeniem stacjonarno-przenośnym, które zapewnia precyzyjne wyniki pomiarów dzięki metodzie spektrometrii w podczerwieni. Jest idealny dla różnych instytucji, takich jak policja, zakłady pracy, placówki służby zdrowia, centra rehabilitacji alkoholików, agencje ochrony, PKS, PKP itp.

Certyfikaty

Dzięki certyfikatom Głównego Urzędu Miar w Warszawie i spełnieniu wymagań określonych w przepisach metrologicznych, alkometr A2.0/04 jest urządzeniem dowodowym. Pomiar wykonany za pomocą tego urządzenia jest bardziej precyzyjny niż pomiar wykonany metodą laboratoryjną oznaczeń krwi.

Pomiar

Pomiar stężenia alkoholu przy użyciu alkometru A2.0/04 jest szybki i prosty. Polega on na określeniu stężenia par alkoholu w wydychanym powietrzu przez pomiar osłabienia promieniowania podczerwonego. Urządzenie do pomiaru wykorzytuje niezwykle czuły detektor NDIR (Non Dispersiv Infra Red) z wytrzymałym i stabilnym czujnikiem typu „flow mass detector”.

Samo badanie trwa tylko 1 minutę i polega na wdmuchnięciu powietrza przez ogrzany wąż do kuwety pomiarowej przez około 3 sekundy (objętość oddechu musi wynosić co najmniej 1.5 litra). Następnie, przez pary alkoholu zawarte w wydychanym powietrzu, dochodzi do osłabienia promieniowania podczerwonego, stopień osłabienia promieniowania jest proporcjonalny do stężenia alkoholu. Wynik pomiaru podawany jest na wyświetlaczu urządzenia w mg/l, a także jest drukowany na drukarce.

Dzięki automatycznej obsludze urządzenia, jest łatwe w uzytkowaniu. Po podłączeniu zasilania, alkomat przeprowadza automatyczną kontrolę układów elektronicznych, a po nagrzaniu (po około 15 minutach) na wyświetlaczu pojawi się napis "GOT", co oznacza gotowość do pracy. Aby wykonać pomiar, należy nacisnąć przycisk "START" i gdy po kilkunastu sekundach pojawi się napis "DMIJ", należy zacząć równomiernie wdmuchiwać powietrze.

Po wykonanym pomiarze, przyrząd wyświetli wynik pomiaru w mg/l oraz wydrukuje protokół zawierający informacje o nazwie i numerze przyrządu, dacie i czasie pomiaru, stężeniu alkoholu oraz rubryki do wpisania danych pacjenta, jego podpisu oraz podpisu osoby dokonującej pomiaru. Alkometr posiada wbudowany zegar służący do dokumentowania daty i czasu badania oraz tryb oszczędzania energii "STAN", który uruchamia się po 30 minutach bezczynności.

Dzięki temu, że urząd posiada mikroprocesor, alkometr monitoruje wszystkie nieprawidłowości w pracy oraz niepoprawne parametry wydechu, tj. czas,przerywany wydech, ilość powietrza, a także alkohol zalegający w przełyku bezpośrednio po jego spożyciu. Nie możliwe są błędy ze strony obsługi lub wpływ na wynik pomiaru przez pacjenta, co sprawia, że urządzenie jest niezawode w działaniu.

Sposób przeliczenia wyniku pomiaru alkoholu

Wynik pomiaru stężenia par alkoholu w wydychanym powietrzu [mg/l] można przeliczyć na stężenie alkoholu we krwi [‰] zgodnie z równaniem: 1 (mg/l) = 2,10 (‰) lub 1 (‰) = 0,48 (mg/l). Według obowiązujących przepisów, stan wskazujący na spożycie alkoholu to stężenie powyżej 0,1 mg/l, a stan nietrzeźwości to stężenie powyżej 0,25 mg/l.

Dane techniczne

Temperatura pracy: 0-40°C
Czas pomiaru: 1 minuta
Czas przygotowania do pracy: 15 minut
Zasilanie: -+ 12V
Zakres pomiarowy: 0-3mg/l
Dopuszczalne błędy pomiarowe:
+/-0,02mg/l dla zakresu 0,05-0,40mg/l
+/- 5% dla zakresu 0,4-2,0mg/l
+/- 20% dla zakresu >2,0 mg/l
Wydruk: trwały wydruk na drukarce igłowej wbudowanej w alkomat
Pobór mocy:
maksymalny 60W
standardowy 40W
Waga: 5 kg
Wymiary (szer/wys/gł): 320x200x160 mm

W zestawie

-aktualne świadectwo wzorcowania
-zasilacz 12 V
-kabel do podłączenia alkomatu do gniazda zapalniczki
-komplet ustników (100 sztuk)
-2 x rolka papieru do drukarki
-2 x taśma barwiąca do drukarki
-faktura VAT

Gwarancja na urządzenie 24 miesiące.

Opinie

Napisz opinię

Alkometr AWAT A2.0/04  Spektrometria w podczerwieni Alkomat Spektrofotometryczny

Alkometr AWAT A2.0/04 Spektrometria w podczerwieni Alkomat Spektrofotometryczny

Profesjonalny alkometr Awat A2.0 Spektrofotometryczny. Alkomat jest dowodowy, sprzedawany z aktualnym świadectwem wzorcowania.