Alkomat Lion DS-20 Blokujący Zapłon - Blokada alkoholowa

Nowy produkt

Alkomat Lion DS-20 - alkomat blokujący zapłon w samochodzie. Zadaniem urządzenia Lion DS-20 jest zapobieganie prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, poprzez blokadę zapłonu w samochodzie.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

4 350,00 zł brutto

Więcej informacji

Alkomat Lion DS-20 Blokada Alkoholowa Samochodowa

Zastosowanie alkomatu blokującego zapłon w samochodzie:

Zadaniem Alkomatu samochodowego Lion DS-20 jest zapobieganie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, poprzez blokadę zapłonu w samochodzie.

Zgodnie z nowelizacją Kodeksu Karnego oraz niektórych ustaw z dnia 20 marca 2015, która weszła w życie 18 maja 2015 r., nowelizacja dodaje do KK art. 182a: Kierowca mający zakaz prowadzenia pojazdu, może po upływie co najmniej połowy trwania okresu zakazu ubiegać się w sądzie o możliwość "złagodzenia kary", jaką jest opcja prowadzenia pojazdu posiadającego blokadę alkoholową.

Budowa i działanie alkomatu blokującego zapłon Lion DS-20

Blokada Lion DS-20 posiada sensor elektrochemiczny o wysokiej precyzji i niezawodności. Sensor elektrochemiczny jest tez mało podatny na wszelkie typowe zanieczyszczenia powietrza, np. guma do żucia, pasta do zębów.

Sprzęt zawiera ,,słuchawkę'', dzięki której wykonywane są pomiary oraz jednostkę centralną, która przefiltrowuje dane o pomiarze i decyduje o uruchomieniu lub zatrzymaniu pojazdu.

Jednostka centralna zapisuje wszelkie informacje związane z pracą urządzenia: przeprowadzone i nieprzeprowadzone pomiary, uruchomienie silnika, a także o próbach obejścia zabezpieczenia. W razie próby rozpoczęcia jazdy bez blokady jednostka centralna może nawet zablokować pojazd.

Montaż alkoblokady Lion DS-20

Alkomat Lion DS-20 jest zaprojektowany tak, by była możliwość umieszczenia go w każdym pojeździe (samochody osobowe 12V, autokary i ciężarówki 24V). Alkomat spełnia normy EN50436-1 oraz EN50436-2. Dzięki temu może być zamontowany w nowym pojeździe, będącym jeszcze na gwarancji (montaż należy uzgodnić z ASO). 

Montażu można dokonać we wszystkich autoryzowanych serwisach samochodowych w całej Polsce, które współpracują z dystrybutorem. Założenie alkoblokady oscyluje w granicach cenowych od 200 do 1200 zł brutto. Jest to zależne od modelu auta. Zadzwoń: 534 455 566 lub napisz: biuro@alkomaty.bilaystok.pl, aby dowiedzieć się, jakie będą koszty montażu.

Kalibracja alkomatu blokującego zapłon:

ALKOMAT JEST ODPOWIEDNIO SKALIBROWANY I GOTOWY DO PRACY

Kalibracja urządzenia jest wymagana co 12 miesięcy.

Przeprowadzana jest w autoryzowanych serwisach dystrybutora i wystarczy dostarczyć samą "słuchawkę". Alkomat przypomina o konieczności wykonania kalibracji 14 dni przed upływem 12 miesięcy od ostatniej kalibracji. Kalibracje są płatne. Koszt kalibracji to 200zł netto/246zł brutto.

Zestaw składa się z:

  • Alkomatu blokującego zapłon Lion DS-20
  • Jednostki centralnej sterującej zapłonem
  • Ustników wielorazowego użytku (25sztuk) pakowanych osobno
  • Wiązki przewodów instalacyjnych
  • Przewodu połączeniowego jednostki centralnej z alkomatem "słuchawką"
  • Bezpiecznika
  • Termokurczliwych osłonek na przewody instalacyjne
  • Instrukcji w języku polskim
  • Faktury lub paragonu
  • Karty gwarancyjnej

Opinie

Napisz opinię

Alkomat Lion DS-20 Blokujący Zapłon - Blokada alkoholowa

Alkomat Lion DS-20 Blokujący Zapłon - Blokada alkoholowa

Alkomat Lion DS-20 - alkomat blokujący zapłon w samochodzie. Zadaniem urządzenia Lion DS-20 jest zapobieganie prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, poprzez blokadę zapłonu w samochodzie.